BLOG

Yangın Merdiveni İmalatı Nasıl Yapılır?

Binaların hayati önem sahip unsuru yangın merdivenleri, gittikçe yaygınlık kazanmaktadır.

Herhangi bir felaket anında binanın tahliyesi çok önemlidir. Yangın esnasında merdiven boşluğuna dolan duman insanların burayı kullanmasına imkan vermez. Bu nedenle binanın dış tarafında bulunan yangın merdiveni bnanın tahliyesini sağlaması ile hayat kurtarmaktadır.

Yangın Merdiveni Modelleri

Yangın merdiveni işlevsel olarak çok önemlidir. Ancak görünümü açısından farklılıkları da mevcuttur. Silindirik yangın merdivenleri, sofistike bir görünüme sahiptir. Bundan başka Z tipi yangın merdiveni vardır. Z tipi yangın merdivenleri daha fazla tercih edilmektedir.

Yangın Merdiveni Hangi Binalarda Kullanılır?

4 kat üzeri binalarda yangın merdiveni kullanımı zorunludur. Bu anlamda okullarda, hastanelerde,vb. kamu binalarında yangın merdivenleri kullanılmaktadır. Ayrıca yeni inşa edilen binalarda yangın merdivenleri de yapılmaktadır.

Yangın Merdiveni İmalatı

Yangın merdivenleri farklı modellerde olsa da yaşamsal önemi dolayısıyla belli standartalara bağlıdır. Yangın merdiveni imalatı ana taşıyıcı direklerin kalınlığı veya merdiven ebatları konusundaki standartlara göre yapılır. Yanmaz ve paslanmaz bir malzeme olması nedeniyle çelikten imal edilen yangın merdivenlerinin aynı zamanda kaymaz olmasına özen gösterilir.

ücretsiz keşif hizmeti.! ücretsiz danışmanlık hizmeti. Z tipi yangın merdiveni itfaiye rapor garantili Yönetmeliğine uygun dairesel yangın merdiveni