Yangın Danışmanlığı

PROFESYONEL DESTEK ALMAK VE ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN HEMEN ARAYIN.

> 0532 703 75 09 <

> 0532 711 74 23 <

> 0530 842 39 38 <

> 0216 642 69 31 <

> 0216 641 50 84 <

> 0216 642 68 31 <

> karabogamuhendislik@gmail.com <

> info@karabogamuhendislik.com <

> OFİS : Hamidiye Mah Şahinbey Cad No 55 <

> İMALAT : Tepeüstü Mah. Esenköşe Sok. 12 <

1974 YILINDAN BERİ SÜREGELEN AİLE MESLEĞİMİZİ DEVAM ETTİRMEKTE KARARLIYIZ.

Hizmet Bölgelerimizin Neresinde Olursanız Olun Bizim İçin Hiç Fark Etmez.

ÜCRETSİZ KEŞİF VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ İÇİN TALEPTE BULUNDUĞUNUZ ANDAN İTİBAREN Maxsimum 24 SAAT İÇERİSİNDE SİZLERE DÖNÜŞ SAĞLAYACAĞIZ.

Yangın danışmanlığı hizmeti alarak yangın hakkında merak ettiğiniz tüm konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yangın nasıl ve neden çıkar ve yangına neden olan risklerin neler olduğu hakkında ve yangın çıkması durumunda nasıl söndürüleceğine dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zaman da oturduğunuz binada yangın çıkması durumunda, yapılması gerekenleri de öğrene bilirsiniz.

Alacağınız danışmanlık hizmeti ile yangına maruz kalmanız halinde, en doğru kaçış noktasının neresi olduğu hakkında ki detayları öğrenebilir ve yangın söndürme cihazlarının nasıl kullanıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yangının yıkıcı etkisini azaltmak ve çevrenizde bulunan insanların zarar görmesini nasıl engelleyebileceğinizi ve onları yangına karşı nasıl uyarabileceğinizi öğrenerek hayat kurtara bilirsiniz.

Yangın çıkması durumunda ne yapılacağı ve ne gibi tedbirler alınacağı hakkında ki bilgiyi yangın tatbikatına katılarak birebir yaşayarak da öğrenebilirsiniz. Yangın danışmanlığı hizmeti, yangın hakkında her türlü bilgiye sahip ve yangından koruyucu ürünler üreten ve bu ürünlerin nasıl kullanıldığını en iyi şekilde detaylarıyla bilen, imalatçı firmaların verdiği danışmanlık hizmetinden öğrenebilirsiniz.

Karaboğa Mühendislik Firmamız kaliteli ve garantili ürünler üreten başarılı bir firmadır ve ürettiği ürünler arasında yangından koruyucu ve kurtarıcı birçok ürün bulunmaktadır.

Bu ürünlerin nasıl kullanılması gerektiği hakkında detaylı bilgilere sahibiz. Bilgilerimizi, yangın danışmanlığı hizmeti vererek, yangın anında ve sonrasında yapılması gerekenleri en ince ayrıntısına kadar anlatarak yangına karşı bilinçli ve bilgili bir toplum oluşturmayı hedefliyoruz.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.yangın merdiveniyangın merdiveniyangın merdiveniyangın kapısı - yangın kapısı  yangın danışmanlık - yangın danışmanlık

 

Yangın Danışmalığı

Yangın danışmanlığı konusunda itfaiye geçmişimiz bulunmakta, yönetmetliğe uygun ön raporlar hazırlamaktayız ve iş bitimi ücret talep etmekteyiz.
Yangın Risk Analizi Yapmak
Rapor Hazırlamak
Eksiklikleri Gidermek için Rehberlik Yapmak

Uygulama:

Tüm tesis yerleşiminin, üretim süreci ile birlikte incelenerek yangın risklerin belirlenmesi ve proje bazında çözüm önerilerinin sunulması.

Alan ve risk prensibi ile uluslar arası standartlara uygun (sulu, kuru, gaz) yangın söndürme, ikaz ve ihbar sistemleri, alarm panelleri, kontrol odaları cihaz, aparat ve malzemelerinin tespiti, var ise mevcutların kontrol ve değerlendirilmesi ardından gerekli önerileri içeren rapor hazırlanması.

Bulguların ve alınacak önlemlerin yazıldığı iş yerine özel çalışma ve yönergelerin hazırlanması.

Yangın senaryolarının hazırlanması.

Personelin yangın tedbirleri konusunda denetlenmesi.

“Acil Durum Planı” hazırlanması (tepki planı)

Personelin bilgilendirilmesi, eğitimi, tatbikatların uygulanması.

Yangın uzmanlarımız tarafından yapılan inceleme neticesinde, müşteri için olması gereken efektif yangın ihbar ve müdahale sistemi projesi hazırlanacaktır. Yangın yönetmeliğine uygun yeterlilikte hazırlanacak olan proje içerisinde, olması gereken malzemenin niteliği ve görevi detaylı olarak belirtilecektir.

DANIŞMANLIK

Standart, Kod ve Yönetmelik - Teknik Danışmanlık,
Mevcut Yapı İnceleme - Değerlendirme (Master Plan),
Yeni Yapı Tasarım Aşaması - Teknik Danışmanlık,
Proje ve Saha Uygulama Aşaması - Teknik Danışma nlık,Proje ve Saha Uygulama Aşaması - Kontrollük - Raporlama, Satın Alma Aşaması - Ticari Danışmanlık
Mevcut Proje (Mimari, Elektrik, Mekanik) - İnceleme ve Raporlama,
Tasarım Parametresi - Belirleme - Raporlama,
Multidisipliner (Mimari, Elektrik, Mekanik) yaklaşım ile Proje Yönetimi, Sonuçların, Uygunsuzlukların, Çözümlerin Raporlanması; konularını danışmanlık hizmeti kapsamında sunmaktayız.

Yangın Danışmanlığı  hizmetinde Mimari, Mekanik ve Elektrik Projelerinin Yangın Güvenliği açısından incelenmesi ve yapı bünyesinde yer alacak Ortak Alanlar vb. Bölümlerde , insanların tahliyesi, Yangının haber alınması, duyurulması, ilk müdehalenin yapılabilmesi, yangın genişlemesinin önlenmesi, duman kontrolü , otomatik söndürme sistemleri ve yangın ile ilgili benzeri konularda, bölümlerin kullanım amacına göre ulusal ve uluslar arası standartlara uygun esnek ve çağdaş optimum çözümlerin belirlenmesi , sistemlerim entegrasyonunun sağlanması, işletim ve bakım maliyetinin optimizasyonu, yangın güvenliği ile ilgili olan konularda mimar, tesisat mühendisi , elektrik mühendisi ve elektronik mühendislerine genel yangın danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Yangın Güvenlik Danışmanlığı

Tüm tesis yerleşiminin, üretim süreci ile birlikte incelenerek yangın risklerin belirlenmesi ve proje bazında çözüm önerilerinin sunulması Alan ve risk prensibi ile uluslar arası standartlara uygun (sulu, kuru, gaz) yangın söndürme, ikaz ve ihbar sistemleri, alarm panelleri, kontrol odaları cihaz, aparat ve malzemelerinin tespiti, var ise mevcutların kontrol ve değerlendirilmesi ardından gerekli önerileri içeren rapor hazırlanması.
Raporun sunumu ardından, gerekli alt sistemlerle birlikte ihale kiti ve şartnamenin hazırlanarak teslim edilmesi.
İhale süreci için danışmanlık hizmeti verilmesi. Toplanan tekliflerin uygunluğunun kontrolü. Müteahhit firma ile gerçekleştirilecek sözleşme için danışmanlık hizmeti verilmesi
Montaj denetimi. Yapım aşamasında yangın sistem ve malzemelerinin kontrolü
Sistemin teslim aşamasında testlere nezaret edilerek “olur” verilmesi.
Muayyen veya gayrı muayyen zamanlarda yapılanmanın denetimi ve sonuçların raporlaştırılması.
Tesis dahilinde meydana gelebilecek fizik veya üretim süreci ile ilgili değişikliklerin yangın yapılanmasına etkilerinin incelenerek sisteme uyarlanması.

YANGIN DANIŞMANLIĞI

Deneyimli yangın uzman kadromuz ile; kurum ve kuruluşlarda yangın önleme ve söndürme tedbirlerinin alınması ve idamesi maksadıyla, tesisin mevcut yangın söndürme kabiliyetlerinin günümüz teknolojik imkanları dahilinde gözden geçirilmesi 09.09.2009’da yayınlanan “Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik” hükümlerine uygunluğunun kontrol ve adaptasyonunun sağlanması.

Mevcut Durum Tespit ve Risk Analizi

Bina, tesis vb. yerlerin yerleşim planlarının hazırlanması. Yapılan yerleşim planı üzerinde kolay alev alabilecek  tehlikeli malzemelerin (yanıcı, parlayıcı, patlayıcı, harlayıcı) depolandığı, bulunduğu yerlerin çizim üzerinde gösterilmesi.

Yapılan yerleşim planı üzerinde mevcut ve ilave edilecek  otomatik yangın algılama sistemlerinin,yangın söndürme cihazlarının,yangın duvar vanalarının, hidrantların, manuel yangın butonlarının ve sirenlerin,duman algılama dedektörlerinin, acil çıkış kapılarının yerleri ve tahliye yolarının  lejant olarak ayrı ayrı renk kodu ve şekli ile belirtilmesi.

Gelişmiş tüm ülkelerde yapılan çalışmalar gösteriyor ki, yangınların en büyük nedenleri insani unsurlardan ve ihmallerden kaynaklanmaktadır. Bu nedenleri kısaca sıralayacak olursak;
Yangın önleme tedbirlerinin belirlenmemesi, yangın güvenliği konusunda risk analizi yapılmaması,

Gerekli eğitim ve bilgilendirme çalışmaların ve tatbikatların yaptırılmaması,

Uygun yangın söndürme cihazlarının tedarik edilmemesi veya yanlış yerlere yerleştirilmesi.

Yangın güvenlik sistemleri yada yangın ekipmanlarının test, bakım ve kontrollerinin yapılmaması,

Acil çıkış güvenliği konusundaki gerekli standartlara uyulmaması ve gerekli çalışmaların yapılmaması,

Yangın sırasında yapılacak çalışmalar konusunda gerekli acil durum planının bulunmaması şeklinde sıralamak mümkündür.

Tüm bu uygunsuzlukların giderilmesi için ise işletmenin detaylı yangın güvenliği risk analizi uzmanlarımızca yapılmakta, gerekli rapor hazırlanarak eksiliklerin giderilmesi için tavsiyelerimiz hazırlanacak yangın risk raporunda belirtilerek tarafınıza sunulmaktadır.

Konut, Ticari ve Endüstriyel her türlü bina ve tesis projeleriniz için gerekli olan "Aktif Yangın Korunum Sistemleri (Sulu, Köpüklü ve Gazlı Söndürme Sistemleri)" ve "Pasif Yangın Korunum Sistemleri (Yangın Algılama, Duman Tahliye, Basınçlandırma, Yangın Kaçış Yolları ve Çıkış Kapılar, Acil Aydınlatma ve Yönlendirme, Kaçış Yolları İşaretlemeleri v.b)" projeleriniz;

Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği (TYKY-2009)
NFPA (Amerikan Ulusal Yangından Korunum Birliği)
FM Global Standartları,
EN Standartları
uyarınca firmamız tarafından dizayn edilir.

Projelendirme

Talep edilen standartlar uyarınca tesiste kurulması gereken Yangın Söndürme Sistemleri dizayn edildikten ve ön mühendislik hesaplamaları tamamlandıktan sonra, Yangın Söndürme Sistemi yapılacak olan mahallere ait tüm mimari projeler (plan, kesit, çatı ve tavan yapıları) ve genel vaziyet planları incelenerek, işletmedeki ilgili birimler ile koordinasyon halinde sırasıyla;
Dizayn Projeleri
Uygulama Projeleri
As-Built Projeler
firmamız tarafından hazırlanır.

Hidrolik Hesaplamalar
Boru çaplarının ve Yangın Pompa kapasitelerinin belirlenebilmesi için Sulu Söndürme Sistemlerinde, sürtünme basınç kayıplarının hesaplanması firmamız tarafından HYDRACAD Hidrolik Hesap programı ile yapılır. Sulu Söndürme sistemlerinde, boru sürtünme basınç kayıpları "Hazen-Williams" veya yüksek hız/ basınçlarda ve viskoz sıvılar için (köpük v.b) "Darcy-Weisbach" formülleri kullanılarak hesaplanır. Sprinkler Söndürme Sistemlerinde hidrolik hesaplama yapılırken dikkate alınması gereken ve hesabı etkileyen temel kriterler şunlardır ;
Tasarım parametreleri ( sprinkler açılma alanı ve m²' e uygulanacak olan su debisi )
Basınçlı su kaynağından en uzakta bulunan sprinkler kurulacak mahale kadar olan borulama mesafesi ve güzergahı
Kot değişimleri
Çap değişimleri
Tesisatta kullanılan borunun cinsi ve buna bağlı olarak değişen boru içi bağıl pürüzlülük (sürtünme kaybı katsayısı)
Tesisatta kullanılan düz borunun dışında akışı etkileyen herhangi bir eleman olması durumunda ( vana, dirsek, tee, vb. fittings elemanları ), bu elemanların düz boru eşdeğer uzunlukları
Sprinkler yerleşimi ve kullanılacak olan sprinkler başlıklarının K Faktörü

Risk Analizi
Endüstriyel tesislerde doğru ve etkili bir Yangın Korunum Sistemi tasarlamadan önce dikkate alınması gereken ilk konu "Risk Analizi"dir. Risk Analizini doğru yapmak hem tesisin yangın tehlikesi açısından karşılaşabileceği sorunların tespiti hem de kurulacak olan Yangın Korunum Sistemlerinin doğru ve etkili bir şekilde tasarlanmasını, kurulmasını ve ihtiyaç anında da çalışarak kendisinden beklenen görevi yerine getirmesini sağlar.

Proje Yangın Danışmanlığı

Firmamız Konut, Ticari ve Endüstriyel tüm projeleriniz için tasarım & projelendirme aşamasında aktif ve pasif yangın korunum sistemleri için danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.
Montaj / Saha Yangın Danışmanlığı
Firmamız Konut, Ticari ve Endüstriyel tüm projeleriniz için;
Uygulama & Montaj
Test&Devreye Alma aşamalarında günlük, aylık veya proje/sistem bazlı danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

İtfaiye proje onayı alma

Firmamız Konut, Ticari ve Endüstriyel tüm projeleriniz için projenizin yeraldığı lokasyondaki ilgili İtfaiye Müdürlükleri'nden tasarım ve projelendirmesi tarafımızca yapılacak olan aktif ve pasif Yangın Sistemleri konusunda gerekli İtfaiye Onayı'nı almaktadır.

Yapıların, binaların tesis ve kurumların, yangın risklerinin hesaplanması, herhangi bir yangın durumunda yangın senaryosunun yazılması, yangından çıkış planın yapılması, gereken bütün yangın algılama, yangın söndürme sistemi, yangın ihbar sistemi, yangın eğitimi ve yangının en az kayıpla atlatılması hakkında yangın danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Yangın danışmanı olmak, Yangın Danışmanı Nasıl Olunur, Yangın Danışmanlığı sertifikası, danışmanlık Firmaları, Yangın mühendisi nasıl Olunur, Yangın Uzmanı, Yangın proje Firmaları.

Diğer Makaleler

İstanbul Yangın Merdiveni Yapımı Hakkındaki Bilgilendirme Sayfasıdır

İstanbul Yangın Merdiveni Yapımı Hakkındaki Bilgilendirme Sayfasıdır Yangın merdiveni, herhangi bir acil durumda ve yangın esnasında içeride bulunan kişilerin hızlı bir şekilde tahliyesini sağlamak için bulunur. Yeni düzenlenen yönetmeliğe göre de yangın merdiveni zorunluluğu yasal olarak kesinleşmiştir. Yangın merdiveninin zorunlu olmasının yanında aynı zamanda yönetmelikte bulunan şartları da sağlaması gerekmektedir. Yangın merdivenini yaparken kullanılan malzemeler oldukça önem içermektedir ve bu malzemelerin özellikleri yürürlükte açık bir şekilde belirtilmiştir. Yangına karşı, çabuk alev alan yapı malzemelerini


Devamı

Zeytinburnu Yangın Söndürme Sprinkleri, 0532 703 7509

Sprinkler Yangın  Söndürme Sistemleri Yangına yukarıdan müdahale edilmesi gereken durumlarda, ani olarak su veya gerekli kimyasalı alevlerin üzerine püskürtmeye yarayan sistem sprinkler söndürme sistemidir. Manuel olarak müdahale edilmesi geç olarak nitelendirilen olası yangınlarda monte edilen sprinkler söndürme sistemleri, alevleri algıladığı an müdahale ederek, yangının büyümesini ve doğal olarak can ve mal kaybının artmasını engellemektedir. Yağmurlama sistem olarak nitelendirebileceğimiz bu sistemi nen büyük avantajı, yangına süratle tesir etmesidir; çünkü sistem yüksek ısıyı algıladığı an


Devamı

Şişli Yangın Söndürme Sprinkleri, 0532 703 7509

Sprinkler Yangın  Söndürme Sistemleri Yangına yukarıdan müdahale edilmesi gereken durumlarda, ani olarak su veya gerekli kimyasalı alevlerin üzerine püskürtmeye yarayan sistem sprinkler söndürme sistemidir. Manuel olarak müdahale edilmesi geç olarak nitelendirilen olası yangınlarda monte edilen sprinkler söndürme sistemleri, alevleri algıladığı an müdahale ederek, yangının büyümesini ve doğal olarak can ve mal kaybının artmasını engellemektedir. Yağmurlama sistem olarak nitelendirebileceğimiz bu sistemi nen büyük avantajı, yangına süratle tesir etmesidir; çünkü sistem yüksek ısıyı algıladığı an


Devamı

Sultangazi Yangın Söndürme Sprinkleri, 0532 703 7509

Sprinkler Yangın  Söndürme Sistemleri Yangına yukarıdan müdahale edilmesi gereken durumlarda, ani olarak su veya gerekli kimyasalı alevlerin üzerine püskürtmeye yarayan sistem sprinkler söndürme sistemidir. Manuel olarak müdahale edilmesi geç olarak nitelendirilen olası yangınlarda monte edilen sprinkler söndürme sistemleri, alevleri algıladığı an müdahale ederek, yangının büyümesini ve doğal olarak can ve mal kaybının artmasını engellemektedir. Yağmurlama sistem olarak nitelendirebileceğimiz bu sistemi nen büyük avantajı, yangına süratle tesir etmesidir; çünkü sistem yüksek ısıyı algıladığı an


Devamı

Sarıyer Yangın Söndürme Sprinkleri, 0532 703 7509

Sprinkler Yangın  Söndürme Sistemleri Yangına yukarıdan müdahale edilmesi gereken durumlarda, ani olarak su veya gerekli kimyasalı alevlerin üzerine püskürtmeye yarayan sistem sprinkler söndürme sistemidir. Manuel olarak müdahale edilmesi geç olarak nitelendirilen olası yangınlarda monte edilen sprinkler söndürme sistemleri, alevleri algıladığı an müdahale ederek, yangının büyümesini ve doğal olarak can ve mal kaybının artmasını engellemektedir. Yağmurlama sistem olarak nitelendirebileceğimiz bu sistemi nen büyük avantajı, yangına süratle tesir etmesidir; çünkü sistem yüksek ısıyı algıladığı an


Devamı

Küçükçekmece Yangın Söndürme Sprinkleri, 0532 703 7509

Sprinkler Yangın  Söndürme Sistemleri Yangına yukarıdan müdahale edilmesi gereken durumlarda, ani olarak su veya gerekli kimyasalı alevlerin üzerine püskürtmeye yarayan sistem sprinkler söndürme sistemidir. Manuel olarak müdahale edilmesi geç olarak nitelendirilen olası yangınlarda monte edilen sprinkler söndürme sistemleri, alevleri algıladığı an müdahale ederek, yangının büyümesini ve doğal olarak can ve mal kaybının artmasını engellemektedir. Yağmurlama sistem olarak nitelendirebileceğimiz bu sistemi nen büyük avantajı, yangına süratle tesir etmesidir; çünkü sistem yüksek ısıyı algıladığı an


Devamı

Kâğıthane Yangın Söndürme Sprinkleri, 0532 703 7509

Sprinkler Yangın  Söndürme Sistemleri Yangına yukarıdan müdahale edilmesi gereken durumlarda, ani olarak su veya gerekli kimyasalı alevlerin üzerine püskürtmeye yarayan sistem sprinkler söndürme sistemidir. Manuel olarak müdahale edilmesi geç olarak nitelendirilen olası yangınlarda monte edilen sprinkler söndürme sistemleri, alevleri algıladığı an müdahale ederek, yangının büyümesini ve doğal olarak can ve mal kaybının artmasını engellemektedir. Yağmurlama sistem olarak nitelendirebileceğimiz bu sistemi nen büyük avantajı, yangına süratle tesir etmesidir; çünkü sistem yüksek ısıyı algıladığı an


Devamı

Güngören Yangın Söndürme Sprinkleri, 0532 703 7509

Sprinkler Yangın  Söndürme Sistemleri Yangına yukarıdan müdahale edilmesi gereken durumlarda, ani olarak su veya gerekli kimyasalı alevlerin üzerine püskürtmeye yarayan sistem sprinkler söndürme sistemidir. Manuel olarak müdahale edilmesi geç olarak nitelendirilen olası yangınlarda monte edilen sprinkler söndürme sistemleri, alevleri algıladığı an müdahale ederek, yangının büyümesini ve doğal olarak can ve mal kaybının artmasını engellemektedir. Yağmurlama sistem olarak nitelendirebileceğimiz bu sistemi nen büyük avantajı, yangına süratle tesir etmesidir; çünkü sistem yüksek ısıyı algıladığı an


Devamı

Gaziosmanpaşa Yangın Söndürme Sprinkleri, 0532 703 7509

Sprinkler Yangın  Söndürme Sistemleri Yangına yukarıdan müdahale edilmesi gereken durumlarda, ani olarak su veya gerekli kimyasalı alevlerin üzerine püskürtmeye yarayan sistem sprinkler söndürme sistemidir. Manuel olarak müdahale edilmesi geç olarak nitelendirilen olası yangınlarda monte edilen sprinkler söndürme sistemleri, alevleri algıladığı an müdahale ederek, yangının büyümesini ve doğal olarak can ve mal kaybının artmasını engellemektedir. Yağmurlama sistem olarak nitelendirebileceğimiz bu sistemi nen büyük avantajı, yangına süratle tesir etmesidir; çünkü sistem yüksek ısıyı algıladığı an


Devamı

Fatih Yangın Söndürme Sprinkleri, 0532 703 7509

Sprinkler Yangın  Söndürme Sistemleri Yangına yukarıdan müdahale edilmesi gereken durumlarda, ani olarak su veya gerekli kimyasalı alevlerin üzerine püskürtmeye yarayan sistem sprinkler söndürme sistemidir. Manuel olarak müdahale edilmesi geç olarak nitelendirilen olası yangınlarda monte edilen sprinkler söndürme sistemleri, alevleri algıladığı an müdahale ederek, yangının büyümesini ve doğal olarak can ve mal kaybının artmasını engellemektedir. Yağmurlama sistem olarak nitelendirebileceğimiz bu sistemi nen büyük avantajı, yangına süratle tesir etmesidir; çünkü sistem yüksek ısıyı algıladığı an


Devamı