Yangın Merdiveni Sistemleri

Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni

Yangın merdiveni, yaklaşık 150-200 yıllık bir geçmişi olan ve ilk olarak Amerika ve Avrupa’da aktif olarak kullanılmaya başlanmış olan yapılardır. Amerika ve Avrupa’da kullanımı ve getirilerin gözle görülür biçimde ortaya konulması sonrasında ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaya başlanılmıştır.

Yangın merdiveni kısa geçmişi düşünüldüğünde günümüze kadar büyük gelişim göstermiş, yangın anında hayat kurtaran bir yapıdır. Yangın merdivenleri çok çeşitli malzemelerden imal edilerek hayat kurtarma aşamasının vazgeçilmezi olarak hayatımıza girmiştir.

Yangın Merdiveni, ülkemizde her ne kadar yeterince önemsenmemiş olsa da çıkarılan yönetmelikler ile beraber zorunlu bir hayat kurtarma aracı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Yangın anıdaki kaçış yolu olarak çoğu insanın düşündüğü yangın merdiveninin faydaları sadece bununla sınırlı değildir. Yangın merdiveni aynı zamanda söndürme ve kurtarma ekiplerinin dakikaların hatta saniyelerin bile büyük önem taşıdığı yangın anında müdahalesinin daha hızlı olmasını sağlamaktadır.

Karaboğa Mühendislik olarak biz yangın merdiveni alanının hemen hemen her kolunda siz değerli müşterilerimize üstün hizmet anlayışımızla hizmet vermekteyiz. Bizi arayı ve uzman ekibimizin tecrübelerinden sizde faydalanın.

Sertikalı ve 5 Yıl Garantili Yangın Kapısı Satışı İstanbul. Yangın kapısı firmaları günümüzde artarak çoğalmakta ve bu alanda satışlar artmaktadır.